pedofil i morderca Kukuła organizuje konkurs na znieważanie WOT Anonymous 11/19/2021 (Fri) 17:29:30 No.24682 del
Dowódca WOT powołał Grupę Zadaniową "Honor". Osoby publiczne i internauci pod lupą

- Dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej powołał Grupę Zadaniową "Honor", której zadaniem będzie obrona dobrego imienia żołnierzy tej formacji - poinformował w piątek rzecznik prasowy WOT płk Marek Pietrzak. Grupa ma reagować na "nieodpowiedzialne wypowiedzi osób publicznych czy internautów".

Według komunikatu, misją Grupy Zadaniowej "Honor" jest obrona dobrego imienia żołnierzy OT. Jak podkreślono, treści szkalujące "będą poddane natychmiastowej kwalifikacji czynu" i z odpowiednim wnioskiem oddane do sądu.

"W związku z narastającą ilością treści pojawiających się w domenie informacyjnej o charakterze znieważającym, zniesławiającym i godzącym w dobre imię żołnierzy OT oraz formacji samej w sobie, powołano grupę zadaniową, reagującą na nieodpowiedzialne wypowiedzi osób publicznych czy internautów" - poinformowano.

Pilne ogłoszenie żołnierzy OT

Jak zaznaczono, na pilne ogłoszenie dla żołnierzy Obrony Terytorialnej o zgłaszanie się do grupy zadaniowej, odpowiedziało kilkadziesiąt osób.

"Wykorzystując potencjał żołnierzy OT, posiadających wykształcenie oraz doświadczenie prawnicze, oraz żołnierzy swobodnie poruszających się w internecie, utworzono grupę szybkiego reagowania prawnego. W ten sposób, wykorzystując kompetencje podwójnego zastosowania (zawód prawnika i służba Ojczyźnie), Terytorialsi będą dbać o ochronę dobrego imienia swoich kolegów" - czytamy w komunikacie.

Prawnicy, studenci prawa, policjant...

W zespole poza prawnikami czy studentami prawa znalazł się także były policjant, obecnie żołnierz OT, który w swojej służbie w Policji zajmował się ściganiem osób szkalujących dobre imię Policji. Za koordynację prac zespołu odpowiada Szef Oddziału Prawnego Dowództwa WOT, a wykonywanie obowiązków na rzecz grupy zadaniowej, będzie dodatkowo gratyfikowane punktowo w kwalifikacjach do Kursów SONDA i AGRYKOLA oraz uwzględnione w opiniowaniu żołnierzy.

Message too long. Click here to view full text.