Бавовна за графіком: підсумки попереднього тижня 40-денної операції СБУ
Спецпризначенці «Альфи» Служби безпеки України завдали 13 далекобійних і middle strike ударів по ключових військових об'єктах у тилу противника за минулий тиждень. Ця робота відбувається в межах затвердженої Президентом України 40-денної операції впливу на державу-агресора, спрямованої на спонукання росії до припинення війни.
Під удар, зокрема, потрапили:
✈️ Авіація
▪️ Аеродром «Саки» — уражено ангари з бойовою авіацією в тимчасово окупованому Криму. У них перебували винищувачі Су-30СМ, Су-30 та фронтові бомбардувальники Су-24. Орієнтовна вартість кожного такого літака — від 30 до 50 млн доларів США.
▪️ Аеродром «Гвардійське» — уражено ангари з БпЛА Shahed та авіаційною технікою. Це одна з ключових авіаційних баз окупаційних військ у Криму. Саме звідти регулярно злітає тактична авіація, яка завдає ударів по території України.
🛢️ Нафтова інфраструктура
▪️ Петербурзький нафтовий термінал (ПНТ). Один із найбільших комплексів перевалки нафти та нафтопродуктів на північному заході росії, із пропускною спроможністю до 12,5 млн тонн на рік.
▪️ Нижньогородський НПЗ та нафтоперекачувальна станція «Старолікєєво». Відстань до цілей — близько 850 км. Нижньогородський НПЗ є одним із найбільших нафтопереробних підприємств росії, яке виробляє пальне, зокрема для потреб армії РФ.